ΑΕΚ για φίλημα στη Ρουμανία! 2-0 την Κραϊόβα με Μάνταλο και Λιβάγια!

Η Ένωση έπαιξε ωραίο και επιθετικό ποδόσφαιρο ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον βρίσκεται με το ενάμισι πόδι στα Play-offs του Europa League.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ΑΕΚ μέσα στη Ρουμανία κερδίζοντας με 2-0 την Κραϊόβα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Η ομάδα του Μιγκέλ Καρντόσο έπαιξε ωραίο και επιθετικό ποδόσφαιρο ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον βρίσκεται με το ενάμισι πόδι στα Play-offs της διοργάνωσης.

Το σκορ για την Ένωση άνοιξε στο 60ο λεπτό ο Πέτρος Μάνταλος ψηλοκρεμαστή κεφαλιά μετά από σέντρα του Μάρκο Λιβάγια.

Στο 85′ οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Κροάτης επιθετικός χρήστηκε σκόρερ νικώντας τον Πιλιατσέλι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Κραϊόβα: Πιλιατσέλι, Μπρίτσεαγκ, Βαταγέλου, Κέλιτς, Ρομάν (73′ Φόρτες), Ματέιου, Τσιτσαλντάου, Μπανκού, Ιβάνοφ (65′ Κάκα), Μπαρμπούτ (73′ Μπάρμπουτ), Άτσκα.

ΑΕΚ: Μπάρκας, Παουλίνιο, Βράνιες, Σβάρνας, Χουλτ, Σιμόες, Σιμάο (82′ Κρίστισιτς), Ζεράλδες, Βέρντε (64′ Ολιβέιρα), Μάνταλος, Κλωναρίδης (39′ Λιβάια).