Σύμφωνα με το.. ραβασάκι της Nielsen κατά το πρώτο δίμηνο της φετινής τηλεοπτικής σεζόν (8/9- 4/11/2018), η εκπομπή «Σαββατοκύριακο με τον Μάνεση» ήταν πρώτη στο δυναμικό κοινό 18- 54 με 21,5%, 10 μονάδες μπροστά από τον 2ο σταθμό (τον ΑΝΤ1 10,1%) καθώς και στο σύνολο πληθυσμού με 21,1%, και 6 μονάδες μπροστά από τον 2ο σταθμό (ΣΚΑΪ 15,1%). Ο Μάνεσης με πολλά χρόνια εμπειρίας στην δημοσιογραφία και στην παρουσίαση φαίνεται πως με τον ψύχραιμο τρόπο ανάλυσης των γεγονότων αλλά και την αμεσότητα του κατόρθωσε και κέρδισε τους τηλεθεατές
Το τηλεοπτικό κοινό “ψηφίζει” Μάνεση
![](https://www.alerttv.com.gr/wp-content/uploads/manesis.jpg)